Články & návody

Firmy pro Vás

Hezká kuchyň, s.r.o. - kuchyně, kancelářský nábytek i dveře vyráběné na míru. Zaměřujeme na pečlivost montáže a pozáruční servis v Brně a širokém okolí.

Moderní vstupní plastové dveře vyrábí česká firma PERITO.

Vybíráte nová plastová okna? Firma Oknoplastik vám je vyrobí na míru vašeho domova.

RIVESTI s.r.o. - venkovní dlažby pro moderní i retro bydlení. 

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

 

Jak vás ochrání pojištění majetku a odpovědnosti?

Váš život a vše, co se v něm děje, je důležité. Štěstí přeje připraveným, proto je podstatné se předem připravit na nechtěné události, které můžou negativně ovlivnit vás i vaši rodinu. V případě znehodnocení či poškození vaší domácnosti nebo nemovitosti vám v tom pomůže pojištění majetku. A pokud vy způsobíte nechtěně škodu třetí osobě, ochrání vás pojištění odpovědnosti.

Pojištění majetku je dobrá investice

Je dobré mít pojištěnou domácnost. Ať už před povodní, krádeží nebo vandalismem. Dobrá pojistná smlouva vám pomůže. Pojistit si můžete prakticky jakýkoli váš majetek. Ať to je dům ve výstavbě, byt v osobním vlastnictví či bazén. Dobré pojišťovny nabízejí pojistku také pro vedlejší budovy na jiném pozemku, jako například garáž. Pojistná smlouva by měla být jednoduchá, vám dobře srozumitelná a krýt co nejvíce základních a katastrofických rizik už v ceně. Bez příplatku.

Online pojištění má své výhody

Stále více oblíbenou metodou je majetkové pojištění online. Šetří váš čas, protože nemusíte čekat na pobočce pojišťovny, než na vás přijde řada. Stačí znát pouze velikost plochy domácnosti nebo majetku v m² a pojišťovna vám zdarma a nezávazně připraví cenovou kalkulaci pojištění majetku. Na internetu z pohodlí domova máte možnost si vše v klidu a řádně prostudovat a zjistit, která pojistná rizika jsou zahrnuta v ceně pojištění a co je za příplatek, než smlouvu podepíšete.

V pojištění majetku bývá zahrnuto i pojištění odpovědnosti

Některé pojišťovny (například ERGO) přidávají jako bonus k pojištění majetku i pojištění občanské odpovědnosti, které je zahrnuto už v ceně. Toto pojištění má své opodstatnění. Lidově řečeno, pojištění proti blbosti ochraňuje přímo vás, nebo členy vaší domácnosti, pokud způsobíte nechtěnou újmu někomu jinému. Například když nechtěně rozbijete televizor v obchodě s elektronikou a podobně. Výhodou takového pojištění může být, že budete chráněni bez spoluúčasti. Platíte přece pojistku, proč ještě doplácet další peníze?

Pojištění majetku i pojištění občanské odpovědnosti by mělo patřit do vašeho života. Stačí si jen dobře vybrat pojišťovnu, která splní všechny vaše požadavky a očekávání za rozumnou cenu.

Fotografie