Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Nábytek

Nábytek z palet – chytré a úsporné řešení nejen pro studentské byty

Již je to pár let, co k nám přišel trend paletového nábytku. V té době by se dalo říci, že každá domácnost přemýšlela, jak palety zužitkovat. Nešlo totiž jen o úsporu, ale o to, že tento druh nábytku byl velmi trendy. Z původního záměru, že tento druh nábytku bude převážně určen jen pro studentské byty se stal hit a cena se šplhala výše až dosáhla limitů stejně jako u ostatních druhů nábytků. Pokud však máte dostatek času a jste zruční, lze si nábytek vyrobit zcela sami. My vám dáme pár tipů jak na to a co je všechno možné z palet vytvořit. Tak pojďme na to!

3+1 tip, jak vybrat ten nejlepší konferenční stolek

I když obývacímu pokoji často dominuje sedací souprava, její nedílnou součástí je právě konferenční stolek. Jde o prostor, na který si nejen můžeme odložit hrnek s lahodným čajem či kávou, ale umístit i různé dekorace. I když se na první pohled může tento kus nábytku jevit jako nedůležitý. Opak je pravdou. Jak ale vybrat ten nejlepší možný? Rozhodujícími faktory by neměl být jen design, ale i jeho tvar a hlavně materiál.

Knihovna jako duše interiéru

Řadíte-li se mezi nadšené čtenáře, pak nám jistě dáte za pravdu, že knihovna nesmí ve vaší domácnosti chybět. Navíc nejde jen o kus nábytku jako takový, ale o úložný prostor pro vaše knihy a ty samy o sobě dodávají každému interiéru punc útulnosti. Možností, jak tento kus nábytku přizpůsobit designu celého interiéru je nepřeberně. My vám v dnešním článku přinášíme originální možnosti, které se stanou dominantou celého prostoru a vaši lásku ke čtení ještě více prohloubí.

Sklápěcí postele, aneb řešení do garsonky i na chatu

Kvalitní postel je základem každé domácnosti. Jak ale její umístění vyřešit v garsonce či na víkendové chatě, kde se taktéž chcete kvalitně vyspat? Řešením je výklopná postel s uložením do skříně. Dejte sbohem spaní na nepohodlném gauči a zvolte chytré a efektivní řešení.

Nábytek stvořený jen pro vás a vaše potřeby

Téměř každý z nás dobře ví, jaké to je, řešit ve svém obydlí problémy s nedostatkem místa. Zejména byty v panelových domech či podkrovní byty jsou na tom s místem obdobně. Vše pak záleží na správném vybavení domácnosti. Nejde pouze o správné rozměry nábytku, které přesně zapadají do délek stěn nebo výklenků, důležitou roli hraje i vnitřní vybavení skříní a komod.

Umíte vybírat postel?

Postel je velmi důležitý prvek interiéru a spoustu lidí si klade tuto otázku. Jsou však mezi námi i tací, kteří si jí koupí bez rozmyslu. Měli bychom se vyvarovat chyb, kterých rozhodně není málo. Tou nejzásadnější je rozměr postele, ale určitou roli hraje i typ, design, materiál a styl. Ne každá postel vám do ložnice bude pasovat rozměrem, natož se hodit do celého konceptu.

Naučte se pečovat o kožený nábytek

Kožený nábytek je svým materiálem druhem nábytku, který nikdy nevyjde z módy. Kůže bude vždy luxusem, ať už se to ochráncům zvířat libí nebo ne.