Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

3+1 tip, jak vybrat ten nejlepší konferenční stolek

I když obývacímu pokoji často dominuje sedací souprava, její nedílnou součástí je právě konferenční stolek. Jde o prostor, na který si nejen můžeme odložit hrnek s lahodným čajem či kávou, ale umístit i různé dekorace. I když se na první pohled může tento kus nábytku jevit jako nedůležitý. Opak je pravdou. Jak ale vybrat ten nejlepší možný? Rozhodujícími faktory by neměl být jen design, ale i jeho tvar a hlavně materiál.

  1. Velikost a umístění

První otázku, kterou si v případě konferenčního stolku musíte položit, je kam ho umístíte. I když se předpokládá, že stolek bude před pohovkou, ne vždy tomu tak musí být. Vše se totiž odvíjí od prostoru, který máte k dispozici. V případě velmi malých obývacích pokojů postačí třeba jen malý stoleček vedle sedačky. Naopak u rozlehlých pokojů lze kombinovat i více kusů stolků, tak, aby se vzájemně doplňovaly. Jak je již zřejmé, tak od umístění se odvíjí i samotná velikost stolku.

  1. Materiál

Druhým a velmi zásadním bodem je volba materiálu. I když by spousta lidí jistě namítalo, že tento fakt není tak důležitý, nelze souhlasit. Na úkor designu bychom totiž nejprve měli vybírat právě materiál. V současné době jsou materiálové možnosti téměř neomezené a na trhu lze najít jak stolky dřevěné, kovové, skleněné, plastové, tak i ocelové či dokonce kamenné. To, jaký druh zvolíte by se mělo odvíjet od složení vaší rodiny a zamýšleného použití. V případě že máte malé děti a domácí mazlíčky je určitě lepší zvolit takový materiál, který se snadno utře a nebude problém, když se na něm čas od času něco vyleje nebo zde vznikne skvrna od fix nebo pastelek. To samé platí i v případě odolnosti. V případě malých dětí není určitě vhodným materiálem sklo. Nejen, že se může snadno rozbít, ale navíc by si děti mohly způsobit i nežádoucí zranění. Pokud naopak tuto věc nemusíte řešit můžete si dovolit i designové kousky jako je např. stolek z okrasného kamene. Třeba takový mramorový set stolků je dokonalou dominantou do designového prostoru.

  1. Funkce navíc

Řada konferenčních stolků nabízí kromě odkládacího prostoru i něco navíc. Jedná se zejména o chytře umístěný úložný prostor. Ať už v podobě šuplíků nebo odklápěcí desky. Do tohoto prostoru lze umístit nejrůznější ovladače od elektroniky, televizní program, ale i další věci, které nechcete mít na očích. Díky tomu bude plocha stolku stále čistá a uklizená a vy budete mít pocit uspořádané domácnosti. Kromě klasického úložného prostoru dokonce existují stolky se zabudovanou elektrickou zásuvkou. Toto řešení oceníte zejména v případě, že na sedačce často pracujete a chcete mít nabitý notebook vždy po ruce.

  1. Design až nakonec

Posledním bodem by měla být stránka designu. Už víte, jakou velikost a materiál zvolit, tak stačí jen vybrat daný kousek, který bude ladit s ostatním nábytkem ve vaší domácnosti. Ať už vyznáváte skandinávský, moderní nebo rustikální styl, nemusíte se bát. Na trhu existuje opravdu nepřeberné množství a lze vybírat jak z různých barev, tak i stylů.

Každý má svůj ideál

V dnešním článku jsme se věnovali fascinujícímu světu konferenčních stolků a tomu, jak správný výběr může ovlivnit celkový dojem vašich prostor. Od elegantních designů až po praktické funkce, existuje nespočet možností, jakým směrem se vydat při hledání toho pravého konferenčního stolku.

Při výběru je klíčové vzít v úvahu nejen estetiku a design vaší domácnosti, ale i praktické požadavky. Rozměry, materiál a úložný prostor, všechny tyto faktory totiž mají vliv na konečné rozhodnutí.

Ať už preferujete moderní minimalistický design, tradiční eleganci, nebo multifunkčnost, důkladný výběr vám jistě umožní najít konferenční stůl, který nejen splní vaše očekávání, ale také přinese do vašeho obývacího pokoje nový rozměr komfortu a stylu.

Fotografie