Články & návody

Firmy pro Vás

Hezká kuchyň, s.r.o. - kuchyně, kancelářský nábytek i dveře vyráběné na míru. Zaměřujeme na pečlivost montáže a pozáruční servis v Brně a širokém okolí.

Moderní vstupní plastové dveře vyrábí česká firma PERITO.

Vybíráte nová plastová okna? Firma Oknoplastik vám je vyrobí na míru vašeho domova.

RIVESTI s.r.o. - venkovní dlažby pro moderní i retro bydlení.

Plánujete rekonstrukci domu, bytu či koupelny? Jsme tu pro vás.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

 

Umíte vybírat postel?

Postel je velmi důležitý prvek interiéru a spoustu lidí si klade tuto otázku. Jsou však mezi námi i tací, kteří si jí koupí bez rozmyslu. Měli bychom se vyvarovat chyb, kterých rozhodně není málo. Tou nejzásadnější je rozměr postele, ale určitou roli hraje i typ, design, materiál a styl. Ne každá postel vám do ložnice bude pasovat rozměrem, natož se hodit do celého konceptu. Tím, jak se vyspíte, však ovlivňujete i to, jak se budete cítit během dne. Chcete být raději odpočatí nebo unavení a podráždění? 

Kvalitní pomůckou k výběru postele jsou showroomy, ale co dál?

Sice si postel vyzkoušíte, jak se na ní leží, vidíte i materiál, otestujete ho na omak, ale stále si nejste jistí..váš ústřední zájem bude zřejmě směřovat k velikosti postele. Máte zájem o jednolůžko nebo rovnou pořádné letiště v podobě manželské lóže? Rozhodněte se tak, co je vám pohodlnější. Každý potřebuje na spánek zaujmout určitou polohu a ta zabere i různé místo. 

Postel se vám líbí vzhledem, ale vytrácí se funkčnost

I to se může stát a vlastně to tak funguje také naopak. Někdy se nám líbí funkce postele, ale provedení ne. Před koupí postele si v hlavě opakujte své požadavky a ze svých nároků neslevujte. V závěru z této postele nebude nadšeni, protože neodpovídala vašim představám už v obchodě. Konstrukce postele je rozhodující. Měla by přece jen něco vydržet. 

Masiv versus dřevotříska

Masiv je stále považován za nejstabilnější druh dřeva, ať už se jedná o klasickou borovici, smrk, dub, buk nebo jasan. Jsou to dřeviny, které nezklamou a na oko na nich najdete i příjemné letokruhy. Dokonalost přírody sama! Umělé materiály na výrobu postelí se příliš neosvědčily. Pokud chcete levnější verzi, tak vám jí splní dřevotříska, ale kolikrát počítejte s nižší životností a stabilitou.
K posteli však neodmyslitelně patří i její další komponenty. Polohovatelný rošt a matraci z přírodních materiálů si zamilujete.