Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Sklápěcí postele, aneb řešení do garsonky i na chatu

Kvalitní postel je základem každé domácnosti. Jak ale její umístění vyřešit v garsonce či na víkendové chatě, kde se taktéž chcete kvalitně vyspat? Řešením je výklopná postel s uložením do skříně. Dejte sbohem spaní na nepohodlném gauči a zvolte chytré a efektivní řešení.

V zahraničí běžné řešení

I když v naší zemi není výklopné lůžko stále první volbou, v zahraničí je tomu naopak. Zejména v Americe je tato možnost zcela běžná, což dokazují i typické americké filmy, kde lze tento systém zahlédnout. S Amerikou však výklopné postele pojí i jejich vynález, za kterým stojí občan USA, William Lawrence Murphy. Ten na přelomu 19 a 20 století obýval malou garsonku s lůžkem uprostřed. Jak se může mylně zdát, důvodem však nebude nedostatek prostoru, ale jiná situace. William se totiž zamiloval do krásné operní pěvkyně kterou chtěl do svého příbytku pozvat. V dřívější době se však dbalo na společensky vybrané chování, a proto ženy nemohly vstoupit samy s mužem do místnosti s postelí. William se rozhodl na toto „pravidlo“ vyzrát a v šatní skříni vytvořil výklopnou postel, kterou pak chytře schoval a dámu si tak mohl pozvat. Svůj vynález si později nechal i patentovat pod názvem „mizející postel“. V USA je však typičtější název podle samotného autora tj. „Murphy bed“.

Různé rozměry i provedení

Ať už se rozhodnete vyklápěcí lůžko zakoupit, nebo si jej nechat vyrobit od truhláře existuje nespočet řešení. Různé rozměry, jednolůžko či dvojlůžko, laminát nebo pravé dřevo. Řešení záleží pouze na vás a na tom, co vám bude nejvíce vyhovovat. Na trhu dokonce existují i varianty, kdy se spolu s postelí prodává i rošt a samotná matrace. Samozřejmě ale můžete zvolit takovou sestavu, při které si sami vyberete matraci. Její výběr je totiž ze zdravotního hlediska a individuality každého z nás velmi důležitý. Jediné, na co je nutné dbát, je rozměr samotné matrace, tak aby nepřekážel při zavření lůžka.

Bezpečí především

U výklopných lůžek se nemusíte bát ani žádného bezpečnostního rizika. Ke zdi se postel připevňuje pomocí držáků a nehrozí tak při manipulaci nebezpečí překlopení a následného úrazu. Samotné otevírání je velmi snadné a zvládnou ho samy i zástupkyně něžnějšího pohlaví. V kombinaci s pružinovým mechanismem a bezpečnostními úchytkami se taktéž není čeho bát. Ať už jde o manipulaci nebo zabezpečení proti samovolnému vyklopení.

Ušetří nejen místo, ale poslouží i jako prostor pro dekorace

Výklopné postele mají kromě kvalitního spánku a ušetření místa i další benefity. Po zaklopení totiž vypadají jako obyčejné vyšší nebo nižší komody, na jejichž vršek lze umístit dekorační a tematické doplňky. Kvalitnější druhy mají dokonce samotné police i uvnitř „komody“. Pohodlně si tam tak můžete připevnit lampičku, odložit mobilní telefon či oblíbenou knihu.

Použití do jakéhokoliv místnosti

Výklopné lůžko je skvělým řešením pro jakoukoliv místnost. Díky své nenápadnosti ve složeném stavu splyne s ostatním nábytkem a nikdo nepozná, že v komodě se skrývá postel. Ať už ji tedy využijete do malé ložnice, obývacího nebo dětského pokoje, vždy budete spokojeni. Řešit navíc nemusíte ani uložení peřin. Ty jednoduše můžete nechat na lůžku a zaklopit je spolu s celou postelí. Pokud tedy není stlaní ložního prádla vaší nejoblíbenější činností, zde se jí jednou pro vždy můžete zbavit. Stačí jen peřiny a polštář připevnit ke speciálním popruhům a zabouchnout. Může to být ještě snazší?

Fotografie