Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Rekuperace

Rekuperace = zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu a následné předání tepla čerstvému chladnému vzduchu, který je přiváděn z venkovního prostředí v rámci tohoto systému.

Rekuperační jednotka nahrazuje přirozené větrání okny a je skvělým řešením, které dokáže šetřit náklady nejen v pasivních či nízkoenergetických domech!

Rekuperace v praxi

V praxi funguje rekuperační jednotka tak, že nasaje venkovní vzduch a přivede jej do výměníku, zatímco z druhé strany nasaje odpadní vzduch z interiéru. Následně ve výměníku dochází k ohřátí čerstvého vzduchu na teplotu odváděného vzduchu, přičemž ohřátý vzduch je vpuštěn do místnosti domu či bytu.

Jedná se o systém, který lze využít všude tam, kde je žádoucí přívod čerstvého vzduchu (zbavený nečistot) do vnitřních prostorů, a to s minimální ztrátou energie.

Rekuperační jednotku lze využít v domech, bytech, kancelářských či veřejných budovách, bazénech nebo u průmyslových staveb. Své využití najde také v klimatizovaných objektech, kdy celý systém funguje vlastně opačně – přiváděný teplý vzduch zvenku se ochlazuje, čímž je díky rekuperační jednotce zabezpečen teplotní komfort uvnitř budovy.

Neodmyslitelnou součástí rekuperační jednotky je účinná filtrace, která zachytává prach, smog, pyl a další nečistoty z vnějšího prostředí, které se při klasickém větrání mohou jednoduše dostat přímo do vašeho obydlí.

Přínosy rekuperační jednotky:

  • čerstvý vzduch v interiéru bez nutnosti otevírání oken

  • snížení nákladů na energie

  • odvod nadbytečné vlhkosti z místností

  • eliminace plísní a bakterií

  • zdravotně nezávadné ovzduší uvnitř objektu

  • podpora prostředí přívětivého pro alergiky či astmatiky

Pokud uvažujete o pořízení rekuperační jednotky, využijte profesionálních služeb tam, kde najdete dlouholeté zkušenosti a komplexní služby – od poradenství, přes zapojení až po plynulé řízené větrání u vás doma. Dodávky rekuperačních jednotek na klíč a pravidelný servis zajistí ROSA In s.r.o. váš partner pro Prahu a Středočeský kraj.

Fotografie