Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Při různých životních situacích, jako jsou například začátek pracovní kariéry nebo vstupu do manželství a plánování rodiny řešíme zpravidla také otázku bydlení. Vyplatí se oslovit profesionální realitní agenturu, která za nás vyřeší veškeré komplikace, spojené s pořízením nemovitostí. Odborníci vás provedou jistě a bezpečně složitou cestou při hledání vašeho domova, obzvláště, když velkou roli zde hrají emoce a zároveň i investování mnohdy životních úspor.

Na začátku hledání si každý rád podle svých představ vybere vhodnou lokalitu tak, aby i v budoucnu vyhovovala jeho životnímu stylu a požadavkům na každodenní režim. Je dobré, zajistit si Územní plán a prostudovat jej. V budoucnu nás tak nepřekvapí blízká výstavba silnice, nebo nákupního střediska vedle našeho domova. Důležitá je také občanská vybavenost, pokud hodláme založit rodinu, budou nás zajímat školky, školy a lékařská střediska v okolí.

Při koupi bytu či rodinného domu je dobré pozvat si také odborníky na technický stav nemovitosti. Důležitá je kontrola stavu střechy, veškerých rozvodů energií, izolací a fasády. V interiéru si necháme zkontrolovat zařizovací místnosti, jako koupelnu s WC, kuchyni i případnou kotelnu. Naše žádosti o úpravu stavu vyřešíme díky pracovníkům realitní agentury co nejdříve, ještě před samotným podpisem smlouvy. V případě koupě například družstevního bytu si také vyžádáme zprávu o hospodaření SVJ nebo BD, zkontrolujeme evidenci záloh, fond oprav, sepsané pojistky a úvěry u bank.

Nezbytným požadavkem na pomoc ze strany realitních makléřů je kontrola právních náležitostí. Necháme si prověřit na katastru nemovitostí skutečného vlastníka nemovitosti, případně zda na nemovitosti nevázne věcné břemeno či zástavní právo, nebo exekuce. Pokud je vše v pořádku, zajistí realitní kancelář právníkem sepsanou kvalitní smlouvu o prodeji, případně nám také pomůže s vyřízením financování formou hypotéky, či stavebního spoření.

Fotografie