Články & návody

Firmy pro Vás

Hezká kuchyň, s.r.o. - kuchyně, kancelářský nábytek i dveře vyráběné na míru. Zaměřujeme na pečlivost montáže a pozáruční servis v Brně a širokém okolí.

Moderní vstupní plastové dveře vyrábí česká firma PERITO.

Vybíráte nová plastová okna? Firma Oknoplastik vám je vyrobí na míru vašeho domova.

RIVESTI s.r.o. - venkovní dlažby pro moderní i retro bydlení.

Plánujete rekonstrukci domu, bytu či koupelny? Jsme tu pro vás.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

 

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Při různých životních situacích, jako jsou například začátek pracovní kariéry nebo vstupu do manželství a plánování rodiny řešíme zpravidla také otázku bydlení. Vyplatí se oslovit profesionální realitní agenturu, která za nás vyřeší veškeré komplikace, spojené s pořízením nemovitostí. Odborníci nás provedou jistě a bezpečně složitou cestou při hledání našeho domova, obzvláště, když velkou roli zde hrají emoce a zároveň i investování mnohdy životních úspor.

Na začátku hledání si každý rád podle svých představ vybere vhodnou lokalitu tak, aby i v budoucnu vyhovovala jeho životnímu stylu a požadavkům na každodenní režim. Je dobré, zajistit si Územní plán a prostudovat jej. V budoucnu nás tak nepřekvapí blízká výstavba silnice, nebo nákupního střediska vedle našeho domova. Důležitá je také občanská vybavenost, pokud hodláme založit rodinu, budou nás zajímat školky, školy a lékařská střediska v okolí.

Při koupi bytu či rodinného domu je dobré pozvat si také odborníky na technický stav nemovitosti. Důležitá je kontrola stavu střechy, veškerých rozvodů energií, izolací a fasády. V interiéru si necháme zkontrolovat zařizovací místnosti, jako koupelnu s WC, kuchyni i případnou kotelnu. Naše žádosti o úpravu stavu vyřešíme díky pracovníkům realitní agentury co nejdříve, ještě před samotným podpisem smlouvy. V případě koupě například družstevního bytu si také vyžádáme zprávu o hospodaření SVJ nebo BD, zkontrolujeme evidenci záloh, fond oprav, sepsané pojistky a úvěry u bank.

Nezbytným požadavkem na pomoc ze strany realitních makléřů je kontrola právních náležitostí. Necháme si prověřit na katastru nemovitostí skutečného vlastníka nemovitosti, případně zda na nemovitosti nevázne věcné břemeno či zástavní právo, nebo exekuce. Pokud je vše v pořádku, zajistí realitní kancelář právníkem sepsanou kvalitní smlouvu o prodeji, případně nám také pomůže s vyřízením financování formou hypotéky, či stavebního spoření.

Jestliže Vás tedy všechny tyto kroky čekají, obraťte se s důvěrou na naši realitní společnost. Máme širokou nabídku bytů na prodej i domů na prodej, postaráme se o to, aby všechny náležitosti spojené s jejich nákupem byly splněny k Vaší plné spokojenosti. Můžete se spolehnout na práci našich zaměstnanců a v klidu plánovat samotné stěhování do nového domova nebo jeho nové vybavení.

Fotografie