Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Co obnáší montáž klimatizace?

S letními měsíci často přichází přívaly nesnesitelných veder. V této roční době obzvlášť uvítáme, když se můžeme před tropickými teplotami ukrýt. Novostavby a pasivní domy v tomto ohledu obvykle nemívají problém. Ovšem pokud váš dům není nejnovější, případně je jeho součástí i podkroví, kde se teplo drží nejvíce, můžete v létě pociťovat tepelný diskomfort. Vhodným řešením pro zlepšení teplotních podmínek vašeho domova je instalace klimatizace.

Jak zajistit hladký průběh a bezchybnou funkci? Odborník ví

Vše začíná už při výběru dodavatele klimatizace. První návštěva technika obvykle rozhodne, kolik klimatizačních jednotek bude do vašeho domu nutné pořídit a také kde jednotky umístit. Samotná jednotka se skládá z vnitřní a vnější části. Obě jsou propojeny komunikačním kabelem a měděnými trubkami, které vedou chladivo. Důležité je rovněž vyřešit odvod kondenzátu, který při procesu klimatizace vzniká. Ideálně by odtok měl vést ve spádu. V případech, kdy je nutné řešení odvodu kondenzátu bez spádu nebo dokonce vzhůru, je zapotřebí nainstalovat čerpadlo.

Nejen z výše uvedených důvodů je jasné, že instalaci klimatizace musí provést akreditovaný odborník.

Kolik času instalace zabere?

Samozřejmě záleží na počtu jednotek v každém konkrétním případě, nicméně obvykle se pohybuje od 3 do 6 hodin, včetně úklidových prací. Seriózní firmy vždy opouštějí váš domov takový, jaký byl před instalací. Jediným rozdílem jsou zabudované a plně funkční klimatizační jednotky.

Klimatizaci je nutné pravidelně udržovat. Zejména čištění filtru a kondenzátoru vnitřní jednotky. Zručný uživatel si dokáže poradit sám, nicméně firmy nabízejí pravidelný servis. Součástí servisu je nejen kompletní vyčištění všech pracujících částí, ale je zkontrolován komplexní chod klimatizace a máte jistotu předejití případným poruchám.

Dodávkou, montáží a komplexním servisem klimatizačních jednotek se zabývá firma KLIMASPOL. spol. s. r. o., jejíž hlavní lokalitou působení je zejména Brno a okolí, ale i celá ČR. Má za sebou i zakázky ve světě mimo ČR. Doporučujeme vám navštívit jejich stránky, kde si můžete prohlédnout řadu certifikátů a také fotografie z realizovaných zakázek. V případě zájmu pro vás připraví nezávaznou cenovou kalkulaci.

Fotografie