Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Interiérová kamera – bezpečnost odkudkoliv

Lupiči byli vždy a zřejmě i budou. V současné době však existují moderní řešení, které nám se zabezpečením naší domácnosti pomáhají. Nejde však vždy jen o bezpečnostní dveře a okna, ale i o vnitřní kamery, které mohou poskytnout zásadní důkaz pro policii. Navíc interiérové kamery nejsou jen vhodným řešením pro ochranu vaší domácnosti, ale i pro dohled nad malými dětmi či vašimi domácími mazlíčky. Pojďme si společně představit vlastnosti a výhody tohoto revolučního zařízení, díky kterému už vám nic neunikne.

Efektivní pomocník se snadnou instalací

Interiérové kamery zvané souhrnně jako IP kamery z anglického originálu „Internet Protocol camera“ jsou zařízení, které jsou stále populárnější. A není se čemu divit. Každý z nás chce totiž ochránit svou domácnost a jeho členy. IP kamera je revoluční tím, že přes počítačovou síť přenáší živý obraz, který můžete odkudkoliv sledovat. Stačí vlastnit chytrý telefon, tablet nebo počítač. Celá instalace i ovládání je navíc velmi jednoduché a intuitivní.

Různé druhy a základní rozdíly

Stejně jako u běžného spotřebního zboží i u IP kamer si můžete vybrat z několika druhů, které se liší svými vlastnostmi. Obecně rozeznáváme pět typů kamer.

 • Bullet – jeden z klasických druhů, který má kameru spojenou se samotným objektivem. Většinou se přivrtává na zeď.
 • Dome – kamera kupolovitého tvaru, která se umísťuje na strop či stěnu.
 • Turett – typ který kombinuje předchozí dvě uvedené varianty.
 • Cube – varianta, která je zejména dnes velmi oblíbená a lze ji umístit na jakýkoliv rovný povrch.
 • Fisheye – rybí oko pro širokoúhlé záběry.

Jednotlivé typy se liší jak funkcemi, tak i samotným rozlišením. To je udáváno v megapixelech a obecně platí, že čím více má kamera megapixelů tím je výsledný přenášený obraz lepší. V souvislosti s touto kategorií hovoříme také o barevných a černobílých IP kamerách. Barevné sice poskytují lepší obraz, ale jsou o něco dražší než černobílé varianty, u kterých kvalita obrazu nemusí být 100 %.

Odlišný je i zorný úhel tedy oblast, kterou kamera snímá. Kromě fixních objektivů jsou totiž dostupné i verze s možností nastavení úhlu nebo s jeho elektronickým řízením.

Zajímavé funkce a vychytávky

To, jaký konkrétní druh IP kamery zvolíte, se může odvíjet i od jednotlivých funkcí. Každý výrobce se totiž logicky předhání, aby vyrobil revoluční výrobek a lze si tak vybírat z velmi zajímavé nabídky.

 • Noční vidění – Jako první jistě stojí za zmínku noční vidění. To je totiž zejména pro dovolené a chvíle mimo domov velmi důležité. Některé druhy kamer dokonce mají i speciální infračervený přísvit, který detekuje to, co ani lidskému oku není běžně viditelné.
 • Propojení s chytrou domácností – Tato funkce už je dnes považována za samozřejmost a u těch nejnovějších typů lze očekávat, že kameru budete moci napojit na svou chytrou domácnost a propojit ji i s dalšími zařízeními či ovládat hlasem.
 • Ukládání nahraného záznamu Kamery mají možnost ukládat nahraný záznam do zvoleného cloudového úložiště nebo na SD kartu. V případě vloupání tak snadno data můžete poskytnout policejním složkám.
 • Mikrofon a reproduktor Velmi oblíbenou a zajímavou vychytávkou je zcela bezpochyby vybavení mikrofonem a reproduktorem. Zejména v případě sledování vašich čtyřnohých mazlíčků tuto funkci jistě oceníte.
 • Geolokace Možná vás napadlo, jak kamera funguje, když se vrátíte domů. Snadno. Díky geolokaci se kamera vypne a opětovně se zapne pouze v případě, že domov opustíte. Nemusíte se tak bát žádných nahrávek z vašeho soukromého života.
 • Upozornění na pohyb Málokdo má čas sledovat v práci nebo při dovolené co se děje mezitím ve vaší domácnosti. A právě pro tyto případy jsou některé kamery vybavena funkcí upozornění, které vám zašlou buď notifikací nebo emailem. Kamery jsou navíc tak „chytré“, že dokáží rozlišit, zda jde o osobu, zvíře či věc, která narušila prostor vaší domácnosti. Díky detekci obličeje navíc určí, zda se jedná o cizí osobu nebo někoho z vašich členů domácnosti.
 • Detekce dalších dějů Kromě pohybu dokáží kamery upozornit i na další jevy jako je manipulace se samotnou kamerou, její zakrytí, neobvyklý zvuk nebo zvuk odpovídající rozbití okna.
 • Odmlžení obrazu a odstranění šumu Pro maximálně kvalitní obraz dokáže zařízení také odmlžit obraz a odstranit jeho šum, což platí zejména pro noční záběry.
 • Výběr zón, nebo místností Ať už máte jednu nebo více IP kamer lze si také u některých druhů vybrat, které místa má kamera zabírat a jednotlivé kamery spolu vzájemně propojit.

Dbejte na bezpečí své domácnosti, dětí i vašich čtyřnohých mazlíčků díky unikátnímu zařízení, které vás upozorní na podezřelé situace. S IP kamerami lze povýšit zabezpečení vašeho domova na novou úroveň!

Fotografie