Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Výběr odpadkových košů do domácnosti nepodceňujte

Každá domácnost produkuje odpadky, a proto jsou koše jedním z prvků, které bychom neměli přehlížet. Mnoho lidí koše vybírat neumí a při jejich pořízení sleduje zejména vzhled a nízkou cenu. Výběr nevhodného koše může mít za následek méně bezpečnou domácnost, ale také doplněk, který svojí podobou nikterak nezapadne do interiéru. Ponoříme se do tématiky odpadkových košů, abychom přinesli inspiraci třeba i do vašeho domu.

Otevřené koše

Otevřené koše patří mezi nejlevnější varianty a často jsou využívány zcela chybně. Takový typ košů je vhodný do kancelářských nebo konferenčních prostorů, dále do dílen a dětských pokojů, tedy všude, kde se do jeho útrob nejčastěji odhazují odpadky neorganického původu. Otevřené koše jsou zcela nevhodné v kuchyni a na dalších místech, kde se organické odpadky vyhazují. Důvodem je zápach a šíření spór. Zápach dokáže nepříjemně poškádlit náš čich, ovšem největším nebezpečím jsou plísně. Ty uvolňuj spóry, které se zachytávají v našem dýchacím ústrojí. Mohou způsobit i vážné zdravotní komplikace, obzvláště u alergiků.

Běžné zavírací koše

Běžné zavírací koše jsou nejoblíbenější a zdobí většinu domácností. Jedná se o univerzální možnost koše, který je vhodný do všech místností. Má ovšem jednu vadu a tou je nutnost dotýkat se koše. Problém to může být při vaření, nebo jiných činnostech, kdy jsou ruce znečištěné a následně se musí koše dotýkat. Ten se následně znečistí a na jeho povrchu se hromadí bakterie.

Vestavěné koše

Jedná se o nejideálnější variantu pro každého, komu připadá samostatný koš nevzhledný. Pokud se stane součástí kuchyňské linky bude skrytý před zraky ostatních a zároveň nebude zbytečně překážet. Na vestavěné koše je nejvhodnější myslet tehdy, když se nová linka pořizuje, ale lze ho zabudovat i dodatečně, byť se nejedná o nejšťastnější řešení.

Bezdotykové koše

Bezdotykové koše patří mezi nejvhodnější řešení. Disponují čidlem, které otevře koš pokaždé, když jeho senzory zaznamenají pohyb nad jeho vstupem. Jeho uživatelé se tak nemusí při vyhazování odpadků koše jakkoliv dotýkat. Těmto druhům košů není co vytknout, snad jen kromě vyšší ceny, která může mnoho lidí odradit.

Nášlapné koše

Levnější alternativa bezdotykových košů. Nášlapné koše byly populární již v minulém století a ačkoliv se začínají mnohdy z nabídek vytrácet, lze je označit za favorita mezi koši, jsou levné, zabrání šířené spór i bakterií, vyrábí se v mnoha provedeních a uživatel se jich při otevírání nemusí dotýkat.

Koše na tříděný odpad

Koš na tříděný odpad je klíčovým prvkem ekologického a udržitelného životního stylu. Jeho hlavním účelem je usnadnit systematické třídění odpadu, což je důležitý krok k ochraně životního prostředí. Třídění odpadu do různých kontejnerů nebo oddělených sekcí koše umožňuje separovat recyklovatelný materiál, jako jsou plasty, sklo, papír a kovy, od směsného odpadu, který je určen k likvidaci. Tím se snižuje množství odpadu, který končí na skládkách, a zároveň umožňuje recyklaci a znovupoužití surovin, což má pozitivní vliv na životní prostředí a snižuje nároky na novou výrobu. Koše na tříděný odpad jsou proto důležitým prvkem ve snaze o udržitelnější a čistější budoucnost naší planety. Navíc existují v různých variantách od otevřených košů až po ty vestavěné.