Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

6 důvodů proč si konečně pořídit myčku nádobí

Některým z vás to může přijít jako samozřejmost, ale i v dnešní době je spousta domácností, které nemají myčku nádobí a dávají naopak přednost mytí nádobí v ruce. Máte-li takové osoby i ve své rodině, pak zbystřete. Právě pro ně jsme připravili dnešní článek, který je na 100 % přesvědčen, že mytí nádobí v myčce je opravdu mnohem lepší než ruční varianta.

      1. Cenný čas

I když je to velmi povinné, tak přeci jen začneme šetřit čas. Místo dlouhých minut, ne-li hodiny, strávených každý den u dřezu, můžete uspořený čas věnovat svým koníčkům, rodině, práci nebo odpočinku. Do myčky jednoduše během pár minut naskládáte špinavé nádobí a po dokončení mycího programu čistého nádobí jen uklidíte. řešit ani žádné sušení a utírání utěrkou. Moderní myčky totiž umí nádobí zcela vysušit.

  1. Čistší a lesklé nádobí

I když budete mýt nádobí v ruce na nejvyšší možnou teplotu a za použití saponátů nelze dosáhnout takové čistoty, jako je tomu v případě strojového mytí. Myčky totiž nejen, že používají mnohem vyšší teploty, než my jako lidé sneseme, abychom se neopařili, ale také efektivně odstraňují nahromaděné bakterie a mikroby, které na nádobí ulpívají. Tyto bakterie naopak právě ručním mytím můžeme nechtěně roznést a zadělat tak všem členům domácnosti na zdravotní problém. Ať už máte náchylnost k nemocem, sníženou imunitu nebo tvoří část vaší rodiny dětí, není o čem přemýšlíte. Myčka je zkrátka to nejlepší volbou.

  1. Šetrnost vůči různým druhům nádobí

Navzdory běžnému mýtu je mytí v myčce šetrnější k některým druhům nádobí než ruční mytí, zejména pokud jde o křehké sklo nebo ostré nože. Moderní myčky nabízejí navíc různé programy pro jemné nádobí, sklo, a dokonce i pro hrnce a pánve, což minimalizuje riziko poškození.

  1. Zdraví na prvním místě

Jedním z důvodů, proč je mytí nádobí neoblíbenou činností je fakt, že voda ve spojení se saponátem vysušuje lidskou pokožku. Pokud tedy každý den nebo dokonce musíte denně umýt ručně, s tímto negativním počítat. I když vás nechceme nijak strašit, tak u některých lidí tento stav může přejít až do ekzému a tzv. alergie na různé čistící prostředky. Pokud chcete další důvod, tak mytí nádobí v předklonu neprospívá ani vašim zádům a obecně držení těla. U myčky se sice také předkláníte, ale jedná se o mnohem rychlejší činnost. Některé druhy přístrojů navíc dnes už mají tu, že lze košíčky s nádobím ani tolik pohodlně nadzvednout a nemusíte se.

  1. Myčka šetří peněženku

A to hned ve dvou rovinách. Uspoříte totiž nejen za vodu, ale i za energii. Jak je to možné, vám hned vysvětlíme. Moderní myčky jsou navrženy tak, aby byly co nejefektivnější, co se týče spotřeby vody, a mohou mít plnou náplň nádobí s použitím mnohem menší vody, než byste spotřebovali při mém stejném množství nádobí ručně. Konkrétně se udává, že při ručním mytí se v průměru spotřebuje 15-40 litrů, zatímco při mytí nádobí v myčce je průměr 7-20 litrů. Rozdíl je tedy minimálně 20 litrů, což při dnešním vodném a stočném jistě stojí za uvážení. Pokud se kromě jiného zajímáte io ekologii, nemusíme jistě zdůrazňovat, že myčka neplýtvá vodou a je tak ekologickým řešením, které šetří nejen peněženku, ale i samotnou přírodu.

Druhým aspektem jsou energie. K tomu abyste umyli nádobí potřebujete logicky teplou vodu a její ohřívání je často zajištěno skrze elektrický bojler. U myček si lze vybrat z různých energetických tříd, kdy ty ve skupině A jsou sice nejdražší, ale také nejúspornější. Speciální eko programy umí například využít vodu z předchozího mytí, která je čistá a byla použita jen k oplachu.

  1. Snadná údržba

Stejně jako každý jiný přístroj i myčka nádobí potřebuje čas od údržby. Ta je však velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Jednou za čas stačí vyčistit filtr myčky a spustit speciální čistící program za pomoci čističů k tomu určený. Budete-li tento bod navíc pravidelně dodržovat celkovou hygienu lze očekávat, nejen lepší úroveň, ale i prodloužení životnosti přístroje.

Investice, která se vyplatí

Pořízení myčky nádobí představuje investice nejen do vašeho domova, ale i do kvality života. Nejenže ušetříte čas, vodu a energii, ale získáte také lepší hygienu a pohodlí. S širokou nabídkou modelů na trhu je snazší než kdy předtím najít myčku, která bude vyhovovat vašim specifickým potřebám a preferencím. Nechte tedy mytí nádobí na tomto praktickém pomocníkovi a užijte si více volného času a čistší kuchyni bez námahy.

Fotografie