Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Italská elegance ve velkém formátu dostupná i u nás

Interiéry koupelen zažívají v současnosti výraznou změnu. Italské keramičky nastolily nový trend v podobě velikosti dlaždic a obkladů. Malé formáty se již nenosí a má to nesporné výhody. Ptáte se jaké? Tyto na první pohled velkolepé italské dlažby a obklady působí celistvěji.

Vzhledem k menšímu počtu použitých kusů vzniká menší množství spár, což je velkou výhodou při jejich údržbě. Rektifikace zajišťuje velmi přesné zabroušení hran, díky čemuž jsou spáry minimální.

Dalším efektem, který velkoformátové dlažby a obklady mají, je luxusnější vzhled. Hodí se pro větší prostory, ideálně do velkých domů, vilek či historických budov.

Jaké vzory nebo motivy koupelnám dominují? Často se v nabídce interiérové keramiky vyskytují imitace dřevěných či kamenných povrchů nebo dokonce betonu. Místnosti  poté působí čistším a elegantnějším dojmem, povrchy ladí s každým nábytkem a vybavením domu. Výrobci dbají na co nejdůslednější nápodobu materiálu, proto existuje od jednoho druhu obkladu a dlažby spousta variant, které vytvářejí dojem neopakovatelnosti vzorů tak, jako je tomu u přírodních materiálů.

Pro historické budovy či moderní interiéry se skvěle hodí obložení ve stylu retro, které působí osvěžujícím dojmem na vnitřní prostory obytných budov.

K jakým účelům lze dlažbu využít? Velké formáty dlaždic se mohou uplatnit ne pouze jako obložení podlahy a stěn, ale zcela netypicky také jako rámy dveří, dvířka skříněk, pracovní desky a dřezy v kuchyňských prostorách. Možností je mnoho, stačí se inspirovat světovou módou a další kreativní uplatnění můžete objevit i vy sami. Funkční výhodou je, že při tloušťce 3, 5 mm si dlažby zachovávají tvrdost, ale přesto se s nimi manipuluje lépe než v případě klasických menších formátů.

Fotografie