Články & návody

Firmy pro Vás

Hezká kuchyň, s.r.o. -  kuchyně,  kancelářský nábytek i dveře vyráběné na míru. Zaměřujeme na pečlivost montáže a pozáruční servis v Brně a širokém okolí.

Vybíráte nové vchodové dveře do domu? Pořiďte si je výhodně od českého výrobce dveří PERITO

Italská elegance ve velkém formátu dostupná i u nás

Interiéry koupelen zažívají v současnosti výraznou změnu. Italské keramičky nastolily nový trend v podobě velikosti dlaždic a obkladů. Malé formáty se již nenosí a má to nesporné výhody. Ptáte se jaké? Tyto na první pohled velkolepé italské dlažby a obklady působí celistvěji.

Vzhledem k menšímu počtu použitých kusů vzniká menší množství spár, což je velkou výhodou při jejich údržbě. Rektifikace zajišťuje velmi přesné zabroušení hran, díky čemuž jsou spáry minimální.

Dalším efektem, který velkoformátové dlažby a obklady mají, je luxusnější vzhled. Hodí se pro větší prostory, ideálně do velkých domů, vilek či historických budov.

Jaké vzory nebo motivy koupelnám dominují? Často se v nabídce interiérové keramiky vyskytují imitace dřevěných či kamenných povrchů nebo dokonce betonu. Místnosti  poté působí čistším a elegantnějším dojmem, povrchy ladí s každým nábytkem a vybavením domu. Výrobci dbají na co nejdůslednější nápodobu materiálu, proto existuje od jednoho druhu obkladu a dlažby spousta variant, které vytvářejí dojem neopakovatelnosti vzorů tak, jako je tomu u přírodních materiálů.

Pro historické budovy či moderní interiéry se skvěle hodí obložení ve stylu retro, které působí osvěžujícím dojmem na vnitřní prostory obytných budov.

K jakým účelům lze dlažbu využít? Velké formáty dlaždic se mohou uplatnit ne pouze jako obložení podlahy a stěn, ale zcela netypicky také jako rámy dveří, dvířka skříněk, pracovní desky a dřezy v kuchyňských prostorách. Možností je mnoho, stačí se inspirovat světovou módou a další kreativní uplatnění můžete objevit i vy sami. Funkční výhodou je, že při tloušťce 3, 5 mm si dlažby zachovávají tvrdost, ale přesto se s nimi manipuluje lépe než v případě klasických menších formátů.

Zatoužili jste obklopit se elegancí typickou pro italské vily? V České republice jsou dodavatelem italských keramických obkladů a dlažeb renomované firmy ATLAS CONCORDE v současnosti pouze koupelny Olomouc. Neváhejte a navštivte jejich showroomy v Praze, Brně nebo Olomouci.

Fotografie