Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Rekonstrukce půdy

Generace našich babiček využívala půdy k sušení prádla, případně sena či uskladnění nejrůznějších kusů nábytku a jiného vybavení domácnosti, které nebylo v úplně nejlepší formě, ale na vyhození ještě taky ne a co kdyby se to jednou třeba ještě hodilo. Seno má dnes na půdě málokdo a prádlo spíše než na zaprášené hůře sušíme v sušičkách. Takže je půda najednou úplně zbytečným prostorem? Nikoli. Naopak, její zdánlivá bezprizornost se dá využít a můžeme z ní vytvořit komfortní obyvatelný prostor. Realizace půdní vestavby zvýší váš životní standard i cenu vaší nemovitosti, zajistí vám větší životní prostor a soukromí. Jak na ni?

Základem je rozhodně kvalitní stavební projekt. Není dobré se pouštět do tak velké stavební akce bez předchozí koncepce, takový postup by se mohl finančně velmi prodražit a vy splakat nad výdělkem. Obrátíte-li se na stavební firmu KADAŇKA stav s.r.o., získáte odbornou pomoc a zkušenosti nabité mnohaletou praxí. Laik nemůže znát všechny vychytávky a moderní materiály či postupy, na rozdíl od stavaře, který se problematikou zabývá dnes a denně. Projektant vám poradí v oblasti zateplení případně i klimatizace či rekuperace, upozorní na detaily, které je potřeba promyslet a navrhne nejlepší řešení pro váš projekt.

Dnes je nejčastějším materiálem při rekonstrukci nejen půdních prostor sádrokarton. Ekologický materiál disponuje mnoha výhodami. Je to jednak snadná manipulace i vlastní stavba, menší technologická náročnost (nepotřebujete maltu na lepení cihel) a hlučnost, velká variabilita a rychlost stavby, kdy nemusíte čekat na vytvrdnutí spojovacího materiálu. S pomocí SDK desek vytvoříte snadno i rohy bez pravých úhlů či zaoblené křivky v interiéru. Mnoho lidí má strach z menší schopnosti zvukové izolace, to se dá ale vyřešit volbou tloušťky příček a izolačního materiálu. Jednou z nevýhod je vysoká prašnost při práci, pokud ale práce probíhají na půdě, do zbytku objektu se při pečlivém zahrazení prach nedostane.

Pokud nemáte se zednickými a stavebními pracemi zkušenosti, je opravdu moudré najmout si na práci firmu. Celá rekonstrukce bude probíhat rychleji, kontinuálně a hlavně pod odborným dohledem. Navíc třeba takové tmelení a broušení sádrokartonu je bez praxe poněkud zdlouhavé a nepatří mezi oblíbené činnosti kutilů.

Pokud stále váháte, zda se do rekonstrukce půdy pustit, domluvte si schůzku s projektantem a nechte se zlákat vidinou většího bytu a vrhněte se na to. Nebudete litovat.

 

Fotografie