Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Zhodnocení bydlení suchou cestou

Situace na realitním trhu se rok od roku vyostřuje. Spolu s rostoucími požadavky bank na získání hypotéky se vlastní bydlení či zvelebení stávajícího hnízda často stává nedostižným snem. Jedním ze způsobů, jak svůj vlastní prostor k životu získat, mohou být půdní vestavby. Poměrně jednoduchým procesem se z odkládacího prostoru stane příjemné bydlení.

Mokrá stavba

Na rozdíl od našich rodičů se my nemusíme spoléhat jen na cihly, vápno a písek. Kdo někdy zdil, ten ví, že vytahat cihly a kbelíky s maltou do podkroví po zpravidla úzkých a krkolomných schodech není žádná legrace. Uklízet po zedníkovi, který není úplně pečlivý, také nepatří k nejradostnějším zážitkům ze stavby. O vysekávání žlábků na kabely elektrického vedení nemluvě.

Suchá stavba

Alternativou je takzvaná suchá stavba. Základním stavebním materiálem jsou sádrokartonové (SDK) desky. Ty se nařežou do požadovaných rozměrů a přišroubují na předem připravené kovové profily. Prostor mezi dvěma deskami se vyplní minerální vatou, která zajišťuje tepelnou i zvukovou izolaci, a také je tudy vedena veškerá infrastruktura. Všechny kabely mohou být pěkně skryty ve zdech bez náročného (a prašného) sekání do zdí. Tloušťku takových zdí je možno přizpůsobit přání stavebníka. Spoje mezi profilem a deskou jsou zatmeleny a přebroušeny. Tato fáze stavby je poměrně prašná, a i když ji zručný kutil zvládne svépomocí, vyplatí se svěřit ji do ruky odborníkům. Ti na to mají potřebné vybavení i trpělivost. Sádrokartonové desky se dodávají v různých rozměrech i tloušťkách. Liší se i místem použití, například do koupelen je vhodné zvolit protivlhkostní variantu, aby nám bydlení příjemně sloužilo mnoho let. Výhodou suchých staveb je jejich variabilita – rohy bez pravých úhlů lehce vytvoříme bez složitého řezání cihel.

Variabilita použití

Sádrokarton nachází uplatnění i při jiných úpravách bytu. Potřebujete snížit příliš vysoké stropy, které vám jen zvedají náklady na vytápění? Žádný problém. Do takzvaných sádrokartonových podhledů se navíc dá snadno zabudovat i efektní osvětlení, ozvučení nebo třeba odvětrávání.

Při rekonstrukci starších nemovitostí bývají problémem křivé zdi. Chceme-li je snadno srovnat, není nic jednoduššího, než postavit před ně sádrokartonovou desku.

Zkrátka a dobře, možnosti suché stavby jsou rozsáhlé. Nechte si poradit od renomované firmy s kladnými referencemi. Takoví odborníci mají dostatek zkušeností, aby vám navrhli a provedli řešení na míru. Řemeslník z vašeho okolí může čas ušetřený cestováním věnovat vašim novým příčkám. 

Fotografie