Články & návody

Firmy pro Vás

Hezká kuchyň, s.r.o. -  kuchyně,  kancelářský nábytek i dveře vyráběné na míru. Zaměřujeme na pečlivost montáže a pozáruční servis v Brně a širokém okolí.

Vybíráte nové vchodové dveře do domu? Pořiďte si je výhodně od českého výrobce dveří PERITO

Novostavby na klíč

Zatímco za dob našich rodičů bylo časté, že si lidé své domy stavěli svépomocí, kdy ruku k dílu přidalo veškeré příbuzenstvo, ve kterém se našel kdejaký zručný řemeslník, dnes se lidé z různých důvodů stále častěji obrací na stavební firmy a nechávají si postavit dům na klíč. Jednak proto, že zručných řemeslníků nejen v rodině ubývá a najít nějakého živnostníka, na jehož práci se lze spolehnout, je nelehký úkol.

Zato stavební firmy nabízí široké spektrum služeb. Některé nabízí už představební služby – vypracování projektu nebo konzultace projektu, který už máte.

Dále s vámi firma probere vhodné materiály a stavební postupy. Využijte toho, že profesionální stavaři mají bohaté zkušenosti a nechte si poradit. Ne však vnutit něco, co se vám nelíbí a co nechcete! Z materiálního zabezpečení stavby vyplyne finanční rozvaha, kterou je také nutné probrat před zahájením práce, abyste nebyli nepříjemně překvapeni. Rozpočtář renomované firmy vás upozorní i na případné možné navýšení ceny v důsledku víceprací či zvýšení cen materiálu na trhu v průběhu stavby.

Podle projektu se pak začne se stavbou, někde se s firmou snadno domluvíte i na vyřízení dalších formalit, například jednání se sousedy, energetickými firmami či stavebním a katastrálním úřadem. Věřte, že vám to ušetří čas a mnohdy i nervy.

Usnadnění pro vás je v tom, že firma si zajistí potřebnou techniku, stroje a přístroje, samozřejmě také stavební materiál. Ten často i za nižší ceny díky tomu, že ho odebírá ve velkém. Firmy mají občas také své zásoby, takže případný výpadek cihel nebo překladů vaši stavbu nezpozdí.

V takové firmě jsou zastoupeny všechny profese potřebné ke stavbě nemovitosti. Nestane se vám tedy, že čekáte několik týdnů nebo dokonce měsíců, až bude mít elektrikář čas na vaše rozvody a vám kvůli tomu stavba stojí.

Průběh stavby můžete průběžně kontrolovat, dnes se také různé firmy specializují na různé typy domů, snadno seženete firmu zabývající se dřevostavbami či pasivními domy a budete mít jistotu, že dostáváte za své peníze adekvátní služby.

Zatímco zkušení řemeslníci pracují, vy můžete na svůj domov vydělávat. I tím se rychlost stavby zvýší a vy se budete moci nastěhovat dřív, než řeknete kolaudace!

Fotografie