Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Novostavby na klíč

Zatímco za dob našich rodičů bylo časté, že si lidé své domy stavěli svépomocí, kdy ruku k dílu přidalo veškeré příbuzenstvo, ve kterém se našel kdejaký zručný řemeslník, dnes se lidé z různých důvodů stále častěji obrací na stavební firmy a nechávají si postavit dům na klíč. Jednak proto, že zručných řemeslníků nejen v rodině ubývá a najít nějakého živnostníka, na jehož práci se lze spolehnout, je nelehký úkol.

Zato stavební firmy nabízí široké spektrum služeb. Některé nabízí už představební služby – vypracování projektu nebo konzultace projektu, který už máte.

Dále s vámi firma probere vhodné materiály a stavební postupy. Využijte toho, že profesionální stavaři mají bohaté zkušenosti a nechte si poradit. Ne však vnutit něco, co se vám nelíbí a co nechcete! Z materiálního zabezpečení stavby vyplyne finanční rozvaha, kterou je také nutné probrat před zahájením práce, abyste nebyli nepříjemně překvapeni. Rozpočtář renomované firmy vás upozorní i na případné možné navýšení ceny v důsledku víceprací či zvýšení cen materiálu na trhu v průběhu stavby.

Podle projektu se pak začne se stavbou, někde se s firmou snadno domluvíte i na vyřízení dalších formalit, například jednání se sousedy, energetickými firmami či stavebním a katastrálním úřadem. Věřte, že vám to ušetří čas a mnohdy i nervy.

Usnadnění pro vás je v tom, že firma si zajistí potřebnou techniku, stroje a přístroje, samozřejmě také stavební materiál. Ten často i za nižší ceny díky tomu, že ho odebírá ve velkém. Firmy mají občas také své zásoby, takže případný výpadek cihel nebo překladů vaši stavbu nezpozdí.

V takové firmě jsou zastoupeny všechny profese potřebné ke stavbě nemovitosti. Nestane se vám tedy, že čekáte několik týdnů nebo dokonce měsíců, až bude mít elektrikář čas na vaše rozvody a vám kvůli tomu stavba stojí.

Průběh stavby můžete průběžně kontrolovat, dnes se také různé firmy specializují na různé typy domů, snadno seženete firmu zabývající se dřevostavbami či pasivními domy a budete mít jistotu, že dostáváte za své peníze adekvátní služby.

Zatímco zkušení řemeslníci pracují, vy můžete na svůj domov vydělávat. I tím se rychlost stavby zvýší a vy se budete moci nastěhovat dřív, než řeknete kolaudace!

Fotografie