Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Vybíráme okna pro pasivní domy

Vybíráte okna do svého pasivního domu? Tento krok je velmi důležitý, protože okny může uniknout značná část tepla, což jistě nechceme.

Funkčnost oken lze podtrhnout ještě před jejich samotným výběrem. A to při tvorbě nákresu domu. Rozmístění oken v domě totiž hraje obrovskou roli. Na severní stranu, kam dopadá celkově méně slunečních paprsků, je vhodné umístit okna menší a na jižní stranu okna větší. Celková prosklená plocha na jižní straně by však neměla přesáhnout 40 % stěny.

Do pasivních domů, kde se velmi dbá na tepelné úniky, jsou vhodná například hliníková okna. Samozřejmě záleží na jakosti, ale v té lepší kvalitě se mohou hliníková okna pyšnit velkou odolností. Hliníku jako materiálu se nemusíme bát. Díky velké variabilitě možných povrchových úprav jej lze zasadit do téměř každého domu. K dostání jsou hliníková okna do pasivních domů v různých dekorech a barvách. Příjemná je také možnost mít hliníková okna ve velkém formátu, který je velmi moderní.

Plastová okna také vynikají výtečnou tepelnou izolací. Díky dobrému poměru cena – kvalita jsou mezi uživateli velmi oblíbená. Na plastových oknech do pasivních domů oceníte jejich snadnou údržbu (k omytí stačí teplá voda a obyčejný přípravek na čištění). Plastová okna ani po několika letech užívání neztrácejí svou barvu a lesk, což je velmi příjemné. Navíc nejsou náchylná k různým vrtochům počasí, smogu, či na plíseň.

I sebelepší okno však nemůže plnit dobře svou funkci, pokud je neodborně namontováno. Proto se vyplatí nechat tuto práci na firmě, která má zkušenosti a dobré reference.

Sháníte se po oknech do pasivního domu? Pak se obraťte na firmu, která má s montáží oken několikaleté zkušenosti. U firmy Sedma s.r.o. si navíc můžete udělat kalkulaci zdarma a nezávazně a vše si tedy v klidu promyslet. Svěřte se do rukou odborníků. Více informací naleznete na stránkách firmy www.sedma.cz.

Fotografie