Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Výstavba domu na klíč: bydlení rychle a bez námahy

Přáli byste si bydlet ve vlastním, ale děsí vás představa, že byste měli vše kolem výstavby domu zařizovat sami a netroufáte si postavit dům svépomocí? Právě pro vás by mohl být dobrým řešením dům na klíč.

Výstavba svépomocí vs dům na klíč

Pokud máte již zakoupenou parcelu pro stavbu, možná teď přemítáte, jestli ušetřit peníze a dům postavit vlastníma rukama za výpomoci najatých řemeslníků, či si připlatit a nechat veškeré stavební práce na profesionální stavební firmě, která nabízí výstavbu domů na klíč. Výstavba domu na klíč vám určitě ušetří starosti ohledně shánění materiálu na stavbu nebo najímání řemeslníků na dílčí stavební práce. Ušetří vám také čas a energii, které jsou třeba na stavbu svépomocí vynaložit. Co vám stavba domu na klíč rozhodně neušetří jsou však peníze.

Je dům na klíč jen fráze?

Že je stavba domu na klíč finančně náročnější je však logické. Stavební firma zajistí vše za vás. Je však dobré si předem ujasnit, co vlastně to 'vše' bude zahrnovat. Lidé si totiž často pod pojmem dům na klíč představují stavbu, která bude po převzetí vybavená do nejmenších detailů a zákazník se už jen může nastěhovat a bydlet. Se stavební firmou se lze i na takové finalní podobě domu na klíč domluvit, ale standardem to rozhodně není. Proto je velmi důležité, aby si zadavatel a zhotovitel stavby společně sedli a do smlouvy písemně zahrnuli vše na čem se domluví. Dobře sepsaná smlouva vám ušetří spoustu dalších peněz za práce, o kterých jste se mylně domnívali, že jsou v ceně.

Jak nenaletět

Při výběru stavební firmy, která provádí stavby domů na klíč buďte ostaržití a vždy hleďte zejména na reference. Stavebních firem je v dnešní době velká spousta. Ovšem těch kvalitních, které si zakládají na poctivosti už tolik není. Nenechte se zlákat neuvěřitelnými cenovými nabídkami, které slibují výstavbu domu na klíč za hubičku. Ve většine případech totiž tato nabídka zahrnuje jen hrubou stavbu, neřeší připojení k energetickým sítím, či připojení k pozemní komunikaci, bez kterých se rozhodně neobejdete. Dům na klíč je širokým pojmem a každá stavební firma si ho vykládá po svém. Proto je velmi důležité předem si se zhotovitelem ujasnit, co jeho nabídka stavby domu na klíč zahrnuje.

Dozor nad průběhem stavby

Velmi důležitou součástí každé výstavby nového domu je také kvalitní a ideálně nezávislý stavební dozor. A pro výstavbu domů na klíč to platí dvojnásob. Zajištění stavebního dozoru je dokonce povinné ze zákona. Stavební dozor je kontrolním článkem mezi zadavatelem a zhotovitelem stavby. Dohlíží zejména na dodržování stavebních postupů a použitých materiálů tak, aby nedocházelo k pochybení ze strany řemeslníků. Jelikož je celkem běžnou praxí stavebních firem šetřit na čem se dá, je nezávislý stavební dozor velmi dobrou investicí. Některé stavební firmy slibují zajištění kvalitního stavebního dozoru. Takový dozor již však není nezávislý a vy byste měli být v případě takových nabídek obezřetní.

Počítačová vizualizace jako dobrý pomocník při plánování

Pokud nemáte jasnou představu jak by váš nový dům na klíč měl vlastně vypadat, velmi užitečnou pomocí by pro vás mohla být počítačová vizualizace. Kvalitní stavební firmy tuto možnost nabízejí. 3D vizualizace vám napomůže lepé si představit jak vaše budoucí bydlení bude ve finále vypadat. Ušetříte si tak i řadu nepříjemných překvapení. Společně s profesionálním designerem můžete 3D návrh upravovat a ladit dle vašich možností a představ tak, abyste byli s konečnou podobou domu na klíč maximálně spokojeni.

Zahrada na klíč?

Jestliže váš pozemek skýtá dostatek prostoru nejen na stavbu domu na klíč a váš účet překypuje finančními prostředky, můžete se v klidu poohlednout po stavební firmě, která kromě realizace domů na klíč zajišťuje i návrhy a realizace zahrad. Nemůže být snad nic snovějšího než nastěhovat se do nového domu a rovnou využívat i krásnou, profesionálně upravenou zahradu.

Kvalitních stavebních firem nabízejících výstavbu domů na klíč sice není mnoho, ale naštěstí tu jsou. Chce to jen dát si čas s hledáním a nedat na neuvěřitelné nabídky nově vzniklých firem bez referencí. Dobrým partnerem pro stavbu vašeho nového domu na klíč může být například stavební firma A-Z STAVBY, která je ve svém oboru stálicí na trhu a dbá na individuální přístup ke každému zákazníkovi.

Fotografie