Články & návody

Sháníte projekční kancelář? Jsme tu pro vás. Projektujeme nové stavby i rekonstrukce.

Dokurzu.cz - největší nabídka rekvalifikačních a obecných kurzů (i online kurzů), seminářů a firemních školení v České republice.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Floorpark s.r.o. - dřevěné parketové podlahy Boen.

Rekonstrukce Vinklárek - rekonstrukce bytů a domů.

Izolace plochých střech Brno - modernizaci střechy jednovrstvými nebo dvouvrstvými asfaltovými pásy.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nerezové nýtovací matice.

EKOTHERM MONTAGE s.r.o. - instalatérské práce Pelhřimov a okolí.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha a okolí.

Kuchyně na míru Praha - INVIDA - to nejlepší řešení interiéru kuchyně. 

 

Letní úklid snadno a rychle

Možná si říkáte, že úklid uprostřed léta je naprostá hloupost. Jenže je tomu právě naopak. Léto je ideální období na spoustu sezónních prací, které v jiných ročních obdobích neuděláte. Sucho, teplý vzduch a sluníčko vám budou pomocníky. Navíc nemusíte volit na úklid ten nejteplejší den roku. Tak vzhůru do toho a půl je hotovo!

Mytí oken

Údržba a mytí oken je zpravidla typickou jarní činností. Když se nad tím však zamyslíte, léto je pro tuto práci mnohem lepší. Za prvé vám při úklidu nebude zima a za druhé okna i skla budou na slunci rychle schnout a vy na nich uvidíte případné šmouhy, které je nutné rozleštit. Nesmíme opomenout ani fakt, že se vyhnete i nánosu od pylů, který se nejčastěji objevuje v období jara. Celkově tak práce bude efektivnější a její výsledek vydrží mnohem déle. Navíc částečně budete i venku a můžete si užívat slunečních paprsků.

Tepování sedací soupravy, židlí a koberců

Máte-li zkušenost s tepováním, určitě nám dáte za pravdu, že tuto činnost je taktéž vhodné provádět v létě. I když tepovač většinu vody pohltí, tak textil zůstane vlhký a je důležité ho důkladně vysušit. V zimních obdobích to bývá často komplikované, a proto se vyplatí počkat na léto. Snadno pak otevřete okna nebo vynesete koberec na sušák a za chvíli se opět můžete těšit z používání a zároveň z jeho nově nabyté čistoty.

Praní lůžkovin

I když povlečení a prostěradla perete jistě průběžně, jednou za čas je vhodné vyprat i samotnou peřinu a polštář. Vzhledem k objemu těchto lůžkovin, není však vždy možné je dát do sušičky. Navíc u některých materiálů to není ani vhodné. Mnohem lepší je tedy polštáře a peřiny vyprat a následně je dát ven na slunce přirozeně uschnout a vyvětrat. Vyvarujete se tak nejen množení roztočů, ale i ulpívání našeho potu a kůže.

Malování

Další velmi neoblíbenou prací v domácnosti je malování. Jednou za pár let je však nutné. Stěny se postupně zanášejí a postupem času vystupují na povrch nedokonalosti. Předejít tomu lze jen přemalováním. A právě skvělým obdobím pro malbu je léto. Nejenže můžete pracovat déle, protože denní svit je delší, ale kombinace suchého vzduchu a slunce vám zajistí, že místnost rychleji a rovnoměrně uschne.

Úklid venkovních prostor a staveb

Bydlíte-li v domě a máte domek na nářadí nebo garáž, využijte teplých a dlouhých dnů i k jejich úklidu. Všechno vybavení lze dočasně přestěhovat na zahradu, prostor dokonale uklidit a následně zpět vrátit vytříděné věci. Stejně jako v domě i zde je vhodný čas na umytí oken a příslušných polic či regálů.

I když možná úklid nepatří mezi vaše koníčky, uvidíte, že v letním období může působit i terapeuticky. Zbavení se zbytečností v kombinaci s čistotou je prvním krokem pro lepší náladu.

Fotografie